ThermoRES podczas Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Data: 09.04.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

ThermoRES podczas Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

5 kwietnia koło naukowe ThermoRES zaprezentowało się podczas Dnia Otwartego na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Mieliśmy również okazję pokazać robota „Wall-E” na platformie jeżdżącej na specjalnych kołach „mecanum wheels”, która jest częścią naszego nowego projektu, z którym planujemy wystartować na konkursie konstrukcji studenckich KOKOS w Krakowie. Sekcja energetyki jądrowej przygotowała dla odwiedzających model reaktora jądrowego zbudowany z klocków LEGO, można było także zapoznać się z książkami i ciekawostkami dotyczącymi energetyki jądrowej.

1.jpg

Pogoda sprzyjała temu wyjątkowemu wydarzeniu, co dodatkowo umożliwiło promowanie Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Członkowie koła ThermoRES z pasją opowiadali o swoich projektach oraz o działalności naukowej, inspirując potencjalnych przyszłych studentów.

3.jpg

Wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do promocji uczelni, ale także do inspirowania młodych umysłów oraz zachęcania ich do dalszej nauki i zaangażowania w dziedzinie nauk technicznych. Wydarzenie nie tylko umożliwiło prezentację osiągnięć koła naukowego ThermoRES, ale także zapoczątkowało potencjalne zainteresowanie młodych ludzi nauką na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do zainspirowania przyszłych studentów oraz do promocji dziedzin technicznych, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości inżynierii i technologii.

2.jpg

Autorzy: Anna Szymańska, Marcel Baraniak